12 juni: Lezing 100 jaar muziek uit Volendam

15 mei 2026

Op 12 juni verzorgt Johan Tol wederom een lezing over 100 jaar Volendammer Muziek ter ere van onze expositie Volendam: Een muzikale reis door de eeuw!


2025 was wederom een bijzonder jaar voor Volendam op muziekgebied. Door de grote aandacht voor o.a. het jubileum en eenmalige reünie van BZN en een Lifetime Achievement award voor The Cats en Jan Akkerman is besloten om deze lezing nogmaals plaats te laten vinden. Zo zijn o.a. de gewonnen prijzen toegevoegd aan de expositie “Een Muzikale Reis Door De Eeuw”. Johan Tol zal de bezoekers meenemen door meer dan 100 jaar Volendammer muziekhistorie.


Ontdek hoe de Paling Sound ontstond, groeide en wereldberoemd werd.

Op 12 juni vertelt Johan Tol – dé kenner van het Cats Museum – over de muzikale reis van 1918 tot vandaag.

Met zeldzame muziekfragmenten en persoonlijke verhalen die alleen Johan kan delen.


Er zijn nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar!


Kosten: €16 per persoon te verkrijgen bij het Volendams Museum.

Koffie vooraf en een drankje en hapje na afloop.

De inloop is vanaf 18.45 uur en om 19.00 uur start Johan met zijn lezing.

Voor meer informatie: tel: 0299-369258


Overige nieuwsberichten


19 mei 2026
Bezoek 27 en 28 juni de Volendammer Dagen bij het Volendams Museum. Met o.a. de folkloremarkt en braderie, oude Zuiderzee ambachten en speciale kidsactiviteiten.
18 mei 2026
Thérèse Schwartze en Nicolaas van der Waay vonden begin 20e eeuw inspiratie in Edam en Volendam. In deze lezing vertelt Julie Hengeveld over hun werk in Edam-Volendam.
Vrouwelijke kunstenaar schildert een man in Volendammer klederdracht.
10 april 2026
De expositie Oe Vrauwe Kêike - Volendam door de ogen van vrouwen is nu te zien in het Volendams Museum. Bekijk de historie van Volendam door de vrouwelijke lens.